Antalya’da orman yangınlarıyla mücadele için çalışmalar başladı

Antalya ve ilçelerde orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü hazırlıklarını tamamlandı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin katılımıyla Orman Yangınlarına Mücadele Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıyla ilgili bilgi veren Vali Karaloğlu, orman yangını bakımından riski yüksek mevsime girildiğini, bu kapsamda tedbirlerin ve teknik çalışmaların gözden geçirileceğini söyledi.

Antalya ve ilçelerinde olası orman yangınlarında amfibik uçak, 3 helikopter, bir idari helikopter, 99 arazöz, 30 su ikmal aracı, 50 ilk müdahale aracı, 14 dozer, 10 greyder, bin 126 orman işçisi, 150 teknik eleman görev yapacak, orman alanları 49 kuleden 24 saat gözlenecek. 12 kuledeki uzaktan algılama sistemi ile yangın büyümeden önlenebilecek.

Bir önceki yazımız olan II. İNES Akademik Araştırmalar Kongresi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir