Vali Tavlı’dan sel yaşanan bölgelerde inceleme

Vali Orhan Tavlı, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ile birlikte 17 Temmuz günü meydana gelen selde zarara uğrayan Menderes Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Tavlı, sel mağduriyetini yaşayan Diyarbakır´da şehit olan Şerafettin Şengören´in ailesini de ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Bayramiç Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Belediye Başkanı Sadettin Arslan´dan bilgi alan Vali Tavlı daha sonra sel baskınına maruz kalan Kutluoba köyü ve Çandır mesire yerinde incelemelerini sürdürdü. Köyde bulunan vatandaşlar ile de görüşen Vali Tavlı, zararın en kısa sürede giderileceğini belirtti.

Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçemizde meydana gelen bu sağanak yağışlara ve su taşkınlarına anında müdahale edebilmek için Afet Yönetim Koordinasyon Merkezi oluşturduk. 91 ihbarın tamamına ulaştık, 61 haneden su tahliyesi yaptık. 78 evde de hasar tespiti yapıldı. Doğal afete maruz vatandaşlarımıza yardımlarımız sürüyor. Mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız dedi.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir